Jak vybrat autosedačku?

Jak a podle čeho vybrat autosedačku pro Vaše dítě? Přečtete si
našeho průvodce pro správný výběr autosedačky pro vaše dítě.

Váhová kategorie

Milý rodičové, připravili jsme pro Vás základního průvodce pro správný výběr autosedačky pro vaše dítě. Důležitý a první krok je, rozhodnout se pro jakou váhovou kategorii hledáte autosedačku.

Základní rozdělení skupin je podle váhové kategorie:

  • Váhová kategorie 0 - 13kg
  • Váhová kategorie 0 - 18kg
  • Váhová kategorie 9 - 18kg
  • Váhová kategorie 9 - 25kg
  • Váhová kategorie 9 - 36kg
  • Váhová kategorie 15 - 36kg
autosedačka Chicco

0 – 13kg: (kojenci)

Váhová kategorie 0 – 13kg pásáme do auta vždy proti směru jízdy. Připevnění do auta je většinou na zadní sedadlo nebo na sedadlo spolujezdce. Vždy musíte mít VYPNUTÝ AIRBAG! Upevnění do auta je pomocí autopásu nebo bází připevněnou autopásem např. Auto fix Chicco. Nebo systémem Isofix např. Maxi Cosi family fix. Většinu autosedaček lze nasadit na konstrukci kočárků po případě s pomocí adaptérů.

0-18kg: (kojenci+batolata)

Autosedačka se poutá stejně jako 0-13 proti směru jízdy. Při dosažení 9-13kg se autosedačka pouze přetočí po směru jízdy. Dejte si však pozor na délku pásu ve vašem voze. Některé jsou nedostatečně dlouhé na připoutání do protisměru. Na naší prodejně Vám rádi autosedačku vyzkoušíme přímo ve vašem autě.

9 – 18kg:

Okamžik přesunu ze skupiny 0 – 13kg na kategorii 9 – 18 kg by měl být ve chvíli, kdy již není hlavička dítěte v zákrytu vajíčka a vaše děťátko již umí samo sedět. Sedačka by měla být vždy polohovací s možností připoutáním 5ti bodovým pásem nebo ochranným bezpečnostním pultíkem. Na trhu jsou autosedačky s možností připevnění 3 bodovým autopásem nebo na isofix. Autosedačky je možno polohovat u většiny autosedaček do 5 poloh. Vždy záleží na výrobci.

9 – 25kg:

U této skupiny dávejte pozor na dostatečnou možnost polohování a šíři autosedačky.

9 – 36kg:

Váhová kategorie 9-36 kg je neprodávanější a nejpoužívanější na trhu. Upevnění Vašeho dítěte v autosedačce je pomocí 5-ti bodového pásu nebo pomocí ochranného pultíku, který je nejvíce bezpečný. Tuto autosedačku lze připevnit do auta pomocí autopásu nebo pomocí isofix. Vždy záleží, zda máte v autě isofix.

15-36kg:

Tato váhová kategorie je již bez vnitřních pásů. Vaše dítě se již poutá 3 bodovým autopásem. I Tuto váhovou kategorii lze poutat jen pomocí autopásu přes dítě, nebo isofixem a autopásem přes dítě.

autosedačka chicco

Podsedáky:

Použití podsedku je doporučováno pouze na krátké vzdálenosti a příliš se z důvodu bezpečnosti nedoporučují.

Zkušební autosedačka

V naší prodejně máme velký výběr autosedaček pro vaše děti. Vždy je možné autosedačku vyzkoušet na prodejně, kde máme k dispozici zkušební autosedačku a vy můžete vidět a co a jak bude Vám i Vašemu dítěti vyhovovat. Samozřejmostí je i vyzkoušení do Vašeho auta.

Naše značky prodejců, které máme na prodejně

Zopa, Chicco, Baby Design, Kiddy, Cybex, Romer, Casnal Play, Recaro, Storchenmuhle, ABC, Maxi Cosi a GB

Těšíme se na Vás – Tým Kašpárek.

autosedačka chicco