Ještě nemáte svoji Srdcovku?
Je to lehké, stačí si jen vybrat.
0
Kašpárek je smutný
Váš košík je prázdný

Co mít v přebalovací tašce

Bezdětný člověk, chce-li být dobře vybavený „pro případ ztroskotání“, vystačí si s miniaturní KáPéZetkou, neboli krabičkou poslední záchrany, do které uloží pár důležitých maličkostí. Když chce být na všechno připravený člověk, který někam vyráží s kojencem či batoletem (nebo snad dokonce s oběma!), rozhodně si s malou krabičkou nevystačí. Nezbytným společníkem se mu nyní stává dostatečně velká přebalovací taška ke kočárku. Co je do ní určitě potřeba před cestou přichystat?

Co mít v přebalovací tašce

Přebalovací potřeby

 • plenky (pro cestování jsou praktičtější jednorázové)
 • vlhčené ubrousky (využijete nejen k otírání zadečku, ale i rukou či obličeje například po svačině)
 • krém proti opruzeninám
 • přebalovací podložka – jednorázová; k tomuto účelu můžete ale využít třeba také rozloženou látkovou plenu či tenčí deku
 • igelitový sáček, do kterého můžete dát použitou plenku, ale i různé zbytky od svačiny či jiné věci na vyhození, pokud se zrovna nenacházíte v dosahu odpadkového koše; využijete ho také na ušpiněné nebo mokré oblečení

Náhradní oblečení

Pro malé děti mějte s sebou nejméně jednu sadu náhradního oblečení. Pokud se jedná o starší dítko, které zrovna trénuje bezplenkový provoz, vezměte pro jistotu o jednu sadu oblečení na spodní polovinu těla navíc. Na škodu není ani vzít rezervní převlečení pro sebe (alespoň tričko), protože děti mají zvláštní talent na zašpinění nejen sebe, ale i osob o ně pečujících.

Výkyvy počasí

Hrozí-li že bude pršet, je dobré mít s sebou pláštěnku na kočárek, případně také nepromokavé oblečení pro dítko, pokud již opouští kočárek a chodí samo (pláštěnku, lehkou nepromokavou bundu apod.). Nezapomeňte také na něco pro sebe – deštník není v situaci, kdy vezete kočárek, zrovna nejpraktičtější, proto můžete zvolit také například pláštěnku či nepromokavou bundu s kapucí.

Pro případ naopak velmi slunného počasí mějte s sebou něco na zastínění kočárku (například látkovou plenu a klipy nebo kolíčky, kterými ji na kočárek připevníte). Dále také:

Pití a svačina

Pokud máte velmi malé miminko a kojíte ho, budou se vám nejspíše hodit náhradní vložky do podprsenky. Pokud nekojíte či kromě kojení dokrmujete umělým mlékem, budete potřebovat lahvičku s připraveným UM v termoobalu, či zvlášť sterilizovanou lahvičku, teplou vodu v termosce a UM v dávkovači.

Máte-li už děťátko větší, připravte pro něj dostatek pití (raději v netekoucím hrníčku nebo láhvi, abyste minimalizovali riziko polití) a svačinu. Na tu je velmi praktický plastový box, v němž se dá jídlo dobře přepravovat. Dále se hodí bryndáček a plastová lžička (tu mějte s sebou raději preventivně, když si třeba neplánovaně pořídíte jogurt, přesnídávku nebo zmrzlinu v kelímku a neměli byste je jinak čím konzumovat).

Nezapomeňte ani na občerstvení pro sebe – zejména na lahev s vodou, z níž se můžete nejen napít, ale vodu využít v případě potřeby i k provizornímu omývaní – např. ovoce či upadlého dudlíku, odřeného kolena apod.

Hračky

Vezměte s sebou alespoň jednu dvě hračky na zkrácení dlouhé chvíle, zejména budete-li nějakou část cesty trávit čekáním (v MHD, u lékaře apod.). Šikovné jsou hračky, které lze připevnit na kočárek a různé odolné dětské knížky na prohlížení.

Máte-li děťátko větší, jistě venku užije mnoho legrace s bublifukem. Hodí se mít s sebou také alespoň základní vybavení na písek – přinejmenším lopatku a dvě bábovičky, aby si vaše ratolest měla s čím pohrát na pískovišti, pokud na něj neplánovaně cestou narazíte.

Ostatní

Další praktické vybavení, které se může hodit:

 • dudlík (případně i jeden náhradní), klip na dudlík
 • látková plena – multifunkční pomocník, který může sloužit jako podložka, zastínění kočárku, k otírání dítěte, k přikrytí v teplých dnech atd.
 • tenká deka – ochrana před chladem, když se nečekaně zkazí počasí, ale také třeba jako podložka do trávy, když se vám zachce si během cesty uspořádat piknik
 • antibakteriální ubrousky či gel k očištění rukou například před svačinou
 • papírové kapesníky – nejen ke smrkání, ale také k otírání různých částí těla, případně třeba i mokré klouzačky, když se chce dítko po dešti sklouznout
 • mini lékárnička: náplasti, desinfekce na oděrky, chladivý gel po bodnutí hmyzem, případně repelent proti klíšťatům a dalšímu hmyzu
 • vaše osobní věci – klíče, mobil, peněženka, doklady atd.

Diskuze

Přidat komentář k článku Co mít v přebalovací tašce

Napište nám