Ještě nemáte svoji Srdcovku?
Je to lehké, stačí si jen vybrat.
0
Kašpárek je smutný
Váš košík je prázdný

Ergonomické nosítko Manduca

Nošení dětí je velice praktický způsob, jak je přepravovat. Odpadá při něm řada komplikací, které často musíte řešit s kočárkem – obtížné cestování MHD, hledání bezbariérových přístupů, pohyb po obchodech atd. Navíc ho můžete využít i doma pro uklidňování i uspávání vašeho miminka. Ruce vám zůstávají stále volné, a tak se můžete současně věnovat i jiným činnostem.

Ergonomické nosítko Manduca

Při nošení je velice podstatné dbát na správné polohování děťátka, aby nebyla přetěžována jeho páteř ani kyčle. Ideální pozice je taková, při které je dítko umístěno vertikálně, čelem k osobě, která ho nese. Přitom má pokrčené nožičky široko od sebe, kolena výš než zadeček a záda mírně dokulata, dobře podepřená látkou nosítka, aby se neprohýbala do stran. Tato poloha nejen, že nezatěžuje kyčle (na rozdíl od klokanek – “visítek”, v nichž má dítě nohy svěšené dolů a je otočeno zády k rodiči), ale je dokonce ideální pozicí pro podporu jejich správného vývoje. Navíc je tato poloha vhodná i pro děti s refluxem, protože minimalizuje riziko zpětného toku žaludečních šťáv do jícnu.

Všechny tyto náležitosti splňuje ergonomické nosítko – zajišťuje bezpečnou a ergonomicky správnou polohu děťátka a zároveň dbá o to, aby nebyla přetěžována ani záda rodiče, který jej nese (díky popruhům nosítka se váha dítěte rozloží do celé plochy a příliš se nemění ani umístění těžiště, protože rodič i dítě jsou těsně u sebe). Ergonomické nosítko je ideální i pro ty, kteří dosud nemají s nošením žádné zkušenosti – stačí krátké zaškolení či přečtení návodu k používání a lze se pustit směle do toho.

Přemýšlíte, jakou značku zvolit? S výběrem vám mohou poradit výsledky nezávislého zkoumání časopisu dTest, který jako vítěze mezi nosítky označil model Manduca New style (v čísle 3/2014 s celkovým hodnocením 73 %). Test posuzoval bezpečnost a trvanlivost, jasnost uživatelských pokynů, ergonomiei nosítka, použitelnost v praxi a přítomnost nežádoucích látek ve složení výrobku.

Toto nosítko je určené pro děti už od 3,5 kg a poroste s vašimi ratolestmi až do jejich cca 5 let věku (do hmotnosti 20 g). Má integrovanou novorozeneckou vložku, takže v něm můžete přepravovat miminko skutečně už odmalička a je to velice snadné i pro ty, kdo dosud neměli zkušenost s nosítky, ani si nejsou příliš jistí v manipulaci s kojenci (takže nosit nemusí jen maminka, ale také tatínek či jiná blízká osoba – popruhy Manduky jsou nastavitelné, proto je snadno přizpůsobíte pro jakoukoli postavu): nosítko si zapnete na sebe bederním pásem a sednete si. Na klín si rozložíte hlavní část Manduky a položíte na ni miminko. To poté zafixujete novorozeneckou vložkou a nyní už si jen obléknete ramenní popruhy, které na zádech zajistíte bezpečnostní sponou. A hotovo! Manducu samozřejmě můžete oblékat i ve stoje, pozice v sedě je ideální po začátečníky a také pro bezpečnější manipulaci s novorozencem.

Zádová část nosítka se dá pomocí zipu zkrátit či prodloužit, čímž získáte optimální podporu pro páteř dítěte podle jeho aktuální velikosti. Součástí je také skládací kapuce, kterou využijete zejména u větších dětí pro fixaci jejich hlavičky, pokud v nosítku usnou (u miminek hlavička ze zádové části jen vykukuje, takže je dostatečně podepřena i tak). Větší děti můžete nosit nejen v klasické pozici na břiše, ale také na boku a zádech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Manduca je navržená a vyrobená ve spolupráci s fyzioterapeuty a dětskými lékaři, takže dodržuje zásady bezpečného a zdravého nošení, ale zajišťuje také dětem i jejich rodičům komfort – díky nastavitelným částem a příjemně vypolstrovaným popruhům a prostoru kolem nožiček děťátka. Navíc je vyrobena z přírodních materiálů (stoprocentní biobavlny nebo konopí) a barvena šetrnými netoxickými barvami. Zipy ani patentky na nosítku neobsahují nikl. A pokud se vám Manduka během používání zašpiní, jednoduše ji můžete vyprat v pračce na 30°, nechat uschnout a vrhnout se do dalšího radostného nošení a zažít tak spoustu krásných společných chvil s vašimi nejbližšími.

Diskuze

Přidat komentář k článku Ergonomické nosítko Manduca

Napište nám