Ještě nemáte svoji Srdcovku?
Je to lehké, stačí si jen vybrat.
0
Kašpárek je smutný
Váš košík je prázdný

Golfové kočárky alias golfky

Golfky jsou velice praktickým přepravním prostředkem pro vaše dítko. Jaké jsou jejich hlavní výhody a jak se při jejich výběru zorientovat? V čem se liší od sportovních kočárků?

Golfové kočárky alias golfky

Hlavní výhodou golfek je, že jsou lehké, snadno se s nimi manipuluje v dopravních prostředcích a po složení bývají více kompaktní a zaberou méně místa než sportovní kočárek. Na druhou stranu však bývají užší, méně prostorné a hůře zvládají náročný terén.

Obecně se dá říci, že čím prostornější golfky budou a čím více budou mít speciálních funkcí (lepší a větší kola, polohování zad, opěrku nohou atd.), tím budou dražší a pravděpodobně také těžší. Proto musíte zvážit, které vlastnosti jsou pro vás prioritou.

Předně si promyslete, k jakému účelu a jak často budete golfky nejčastěji využívat. Pokud je budete potřebovat zejména na krátké rychlé přesuny a budete je často skládat a přepravovat například v kufru auta, pořiďte lehké a skladné golfky. Pokud s ním budete podnikat delší procházky městem, při nichž děťátko nejspíš usne a bude nějakou dobu spát, budete potřebovat prostornější a stabilnější kočárek, který lze sklopit do lehu. Pro větší pohodlí je ideální, má-li také polohovatelnou opěrku nohou.

Co se polohovatelnosti golfek týče, všímejte si nejen toho, nakolik je lze sklopit, ale také toho, jakým způsobem jsou polohovatelné – jak snadno se nastavují a zda mají omezené množství poloh, či zda jsou záda plynule polohovatelná zcela podle potřeby.

Vyzkoušejte, nakolik lze sklopit stříška kočárku. Pokud dostatečně hodně, není nutné s sebou v horkých letních dnech nosit slunečník či jiný ochranný prostředek proti slunci.

Všímejte si, jak jsou řešeny bezpečnostní pásy – zda jsou dostatečně flexibilní a nastavitelné, aby šly upravovat podle toho, jak děťátko postupně roste. Některé golfové kočárky mají pásy jen tříbodové. Pokud je vaše dítko velmi živé a podniká v nestřežených okamžicích pokusy o únik z kočárku, je lepší, pokud máte pásy pětibodové, které jsou obecně považovány za bezpečnější.

Golfové kočárky málokdy mívají spojitou rukojeť, ta bývá častěji u sportovních kočárků. Spojitá rukojeť umožňuje snadnou manipulaci vozítka jednou rukou, což je velmi praktická vlastnost. Přesto ji lze najít i u některých golfek.

Potřebujete, aby měly golfky větší úložný prostor? Pokud ano, vyzkoušejte, nakolik je koš pod kočárkem přístupný, když jsou golfky rozložené do lehu. U některých modelů se v této poloze do koše prakticky nedostanete, což je poměrně velká nevýhoda.

Povšimněte si, zda mají golfky vepředu madlo a zda lze snadno odepnout, pokud komplikuje umístění a vyndání dítka do/z kočárku.

Výhodou je, pokud se kočárek prodává rovnou s originální pláštěnkou, či lze k němu alespoň dokoupit (to se týká i dalšího příslušenství, které budete využívat). U takové pláštěnky máte jistotu, že bude sedět přesně na tvar kočárku a nebude tak hrozit, že dítě promokne.

Velice důležitým parametrem u jakéhokoli kočárku jsou kolečka. Řada golfek má malá kolečka z tvrdého plastu, která nezvládají ani nezpevněný terén, ani jízdu na „kočičích hlavách“, na kterých silně rachotí a drkotají, což je nepříjemné jak pro dítě, které je v kočárku, tak pro toho, kdo kočárek veze. Proto promyslete, na jakých površích se budete s kočárkem nejčastěji pohybovat, a pokud spíše v náročnějším terénu, zvažte robustnější golfky s většími kolečky nebo rovnou sportovní kočárek, který mívá kola nafukovací či měkká pryžová a kvalitní odpružení.

V případě, že budete často jezdit jak na nerovném terénu, tak i ve městě, kde budete preferovat lehkost a skladnost, zvažte pořízení obou variant: jednoduchých golfek i sportovního kočárku. Tato investice se vám vyplatí, protože se nebudete muset utápět v kompromisech a při používání kočárků budete maximálně spokojení vy i vaše dítě – vy se nebudete přetěžovat náročnou manipulací a vaše ratolest si bude užívat naprostého pohodlí. Výběr golfek ZDE

TIP KAŠPÁRKA: Novinka GMINI TRAVEL je ideální společníkem na dovolené! 

 

Diskuze

Přidat komentář k článku Golfové kočárky alias golfky

Napište nám