Ještě nemáte svoji Srdcovku?
Je to lehké, stačí si jen vybrat.
0
Kašpárek je smutný
Váš košík je prázdný

Jak vyzrát na proměnlivé jarní počasí?

Jaro je tady, ale nezapomeňte, že krom intenzivnějších slunečních paprsků, zelenající se trávy a prvních kvítků přináší nejspíš i trochu toho aprílového počasí. Protože děti rády tráví hodně času venku, vybavte se tak, aby vám náladu nezkazil žádný májový deštík.

Jak vyzrát na proměnlivé jarní počasí?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Základem každého dětského šatníku je bezpochyby pláštěnka. Na rozdíl od většiny dospělých, dětem vůbec nevadí, když prší. Naopak. A ani ten největší liják je neodradí od alespoň kratšího pobytu venku. Pořídit jim můžete klasickou tenkou PVC pláštěnku (pro holčičky i kluky), kterou lze natáhnout přes jakékoli oblečení, a když ji budete brát jen pro jistotu s sebou ven, zabere vám v tašce pouze minimum místa. Existují i kabátky do deště s měkkou podšívkou, které jsou velmi příjemné na nošení a mohou posloužit i samostatně jako lehčí bundička.

Protože děti se rády prohánějí v kalužích a blátě, je potřeba jim proti vlhku chránit i dolní končetiny – vhodné jsou proto nepromokavé kalhoty, které půjdou ve spodní části dobře zastrčit do holinek či jiných nepromokavých bot (například s goretexovou úpravou). Děti samozřejmě milují také deštníky (raději jim ale k němu dejte i pláštěnku či nepromokavou bundu, protože často deštník ještě nedokážou dlouhodobě udržet v poloze, která by je před deštěm úplně ochránila).

Při proměnlivém počasí, kdy je chvilku teplo a vzápětí se výrazně ochladí, oceníte dětskou vestičku – skvěle se hodí k vrstvení na mikinu nebo svetr. Nezapomeňte ani na pokrývku hlavy, obzvlášť dokud ještě sem tam zafouká studený vítr. Proti němu chraňte i krk vašeho dítka – například praktickým šátkem, který se zapíná vzadu na suchý zip.

Pokud máte malé miminko, které zatím ještě nechodí, nebo už kombinuje samostatný pohyb s pobytem v kočárku, budete potřebovat také pláštěnku na kočárek, která slouží jak proti dešti, tak i proti nepříjemnému větru. Když skončí sezona teplých fusaků a kombinéz, hodit se vám bude jarní multifunkční fusak s softshellovou membránou (využijete ho v hluboké korbě i sportovním kočárku, stejně jako v autosedačce). Na delší procházky mějte s sebou pro jistotu teplejší deku, kterou můžete v případě náhlého ochlazení děťátko v kočárku přikrýt.

Teď už stačí jen vhodně obléknout i sebe a společně s dětmi vzhůru ven přivítat přicházející jaro (i kdyby trakaře padaly)!

Diskuze

Přidat komentář k článku Jak vyzrát na proměnlivé jarní počasí?

Napište nám