Ještě nemáte svoji Srdcovku?
Je to lehké, stačí si jen vybrat.
0
Kašpárek je smutný
Váš košík je prázdný

Kam na výlet s kočárkem?

Máte doma malé dítě, avšak nechcete neustále jen sedět na jednom místě, ale toužíte naopak jednou za čas po nějakém tom zajímavém výletu? Pokud se obáváte, že s kočárkem to tak snadno nepůjde a nemáte moc možností, kam se po České republice do přírody vydat, tak jste na omylu

Kam na výlet s kočárkem?

Dnešní doba se snaží vyhovět potřebám rodičů a vymýšlí pro ně nejrůznější zábavné trasy, kde se mohou pohybovat i s kočárky. Budují se nové turistické cesty, po kterých je snadnější vaše ratolesti vozit a díky tomu se i rodiče mohou docela snadno dostat na výlet, na který si chtějí vyrazit se svými kamarády nebo blízkými.

Kam se v současné době můžete vypravit a zažít nějaké odpočinkové nebo dokonce poučné chvíle? Máme pro vás připraveno několik tipů na místa, kam by jste se mohli podívat.

Pokud máte dost sil, zkuste to třeba na nejvyšší horu Jeseníků. Stačí se vypravit na Ovčárnu a z ní vede pěkná asfaltová cesta až na Praděd. Tento krásný vrchol s nádherným výhledem na okolí jen čeká na to, až z něj poprvé pohlédnete společně jako rodina. Jedná se o příjemný výlet v krásné přírodě, který si určitě rádi zopakujete ještě mnohokrát.

Avšak pokud nemáte zájem hned šplhat do kopců a dáváte přednost raději rovince, i pro takové výletníky máme řešení. Zkuste to třeba v Národním parku Podyjí, který se nachází na jihu Moravy. Najdete zde krásnou přírodu s vzácnými rostlinami i živočichy a zdejší cesty jsou vhodné pro procházky s kočárkem.

Za skvělou volbu na výlet se pro rodiče malých ratolestí se také považuje cesta z Modravy podél Roklanského potoka, kde se pohybujete celou dobu po rovné ploše. Během vaší procházky na vás bude dýchat prostředí Šumavy a vy si tak užijete pohodové chvíle na čerstvém vzduchu.

A pokud si chcete zajít za kulturou a propojit to zároveň s kapkou přírody, tak je skvělou volbou Lednicko-valtický areál, kde si můžete prohlédnout zámky Lednice a Valtice a zároveň se projít po rozsáhlých parcích s rybníky a nejrůznějšími loveckými zámečky nebo třeba kapličkami.

Míst, kam se můžete podívat v naší zemi i s kočárkem, je však mnohem více. Vaše dítě není v žádném případě omezením, protože dnešní doba vám hraje do karet. Proto si užívejte výletů, dokud to jde! 

Diskuze

Přidat komentář k článku Kam na výlet s kočárkem?

Napište nám