Ještě nemáte svoji Srdcovku?
Je to lehké, stačí si jen vybrat.
0
Kašpárek je smutný
Váš košík je prázdný

Kuřecí maso s batáty, jablky a rýží

Recept na příkrm pro kojence od 6 měsíců i jídlo pro celou rodinu

Kuřecí maso s batáty, jablky a rýží

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Společné stolování je hezký rituál, který má – obzvlášť v dnešní uspěchané době – své kouzlo. Celá rodina se sejde alespoň jednou za den pohromadě a u jídla stráví příjemné chvíle. Co se bude k takovém společnému posezení podávat? Určitě něco dobrého, co ideálně bude chutnat všem členům rodiny. A aby to bylo pokud možno zdravé a příprava nezabrala příliš mnoho času.

K obědu nebo večeři vyzkoušejte třeba kuřecí maso s batáty, mrkví a jablky. Děti jistě nadchne sladká chuť jídla a dospělí si pokrm mohou dokořenit a ozvláštnit třeba hrstí arašídů, které pokrmu dodají skutečně exotický nádech.

Ingredience pro 4 osoby:

500 g kuřecích prsních řízků

1 lžíce kvalitního oleje

1 velký batát

2 větší mrkve

1 jablko (pro děti starší 1 roku můžete místo jablka zkusit ananas)

dochucení – úměrně dle věku strávníků: nad 1 rok možno dát špetku skořice, pro starší případně osolit, dospělým můžete dochutit ještě zázvorem (čerstvým či sušeným) a sojovou nebo například ústřicovou omáčkou, hrst arašídů

rýže jako příloha

Postup:

Na oleji orestujeme na kostky nakrájené maso. Přidáme oloupanou a nakrájenou mrkev, podlijeme trochou vody, přiklopíme a dusíme asi 15 minut. Poté přidáme oloupané a nakrájené jablko i batát, promícháme a dusíme do změknutí všech ingrediencí (dalších cca 10–15 minut).

Malým dětem odebereme jídlo stranou a v případě potřeby rozmixujeme či rozmačkáme. Starším strávníkům osolíme, dochutíme skořicí, případně zázvorem a zakápneme sojovou nebo třeba ústřicovou omáčkou dle chuti. Navrch můžeme nasypat trochu arašídů. Ještě zajímavější chuti jídla dosáhneme, pokud jablko nahradíme ananasem (ten je však vhodný nejdříve až od roku věku dětí).

Jako přílohu podáváme rýži (kojencům můžeme rozmixovat dohromady s ostatními ingrediencemi). Hodí se také různé chlebové placky (např. indický chléb naan), které jsou obzvláště vhodné pro děti, které dosáhly období, když už chtějí jíst samy, ale dosud nemají příliš osvojenou techniku stolování, takže by většina sypké rýže skončila spíše na zemi než u nich v ústech – maso se zeleninou mohou jednoduše nabírat lžící a chlebovou placku k tomu přikusovat.

Diskuze

Přidat komentář k článku Kuřecí maso s batáty, jablky a rýží

Napište nám