Ještě nemáte svoji Srdcovku?
Je to lehké, stačí si jen vybrat.
0
Kašpárek je smutný
Váš košík je prázdný

Návrat do práce po rodičovské dovolené

Návrat do pracovního života po skončení mateřské/rodičovské dovolené málokdy bývá zrovna procházka růžovým sadem. Přibývá spousta nových povinností, často logistických záludností a nezřídka je potřeba si nějak poradit s tím, kdo bude pečovat o dítě či děti v době, kdy jsou nemocné nebo mají ve školce/škole volno.

Návrat do práce po rodičovské dovolené

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A leckdo také řeší jiné problémy, než to, jak skloubit osobní, rodinný a pracovní život – řada žen se totiž po skončení rodičovské dovolené ocitá bez práce – ať už třeba proto, že jejich pracovní poměr skončil (byly zaměstnány na dobu určitou) nebo došlo k rozvázání pracovního poměru dohodou, protože už pro ně v původním zaměstnání z nějakého důvodu „nebylo místo“ (a v lepším případě odešly alespoň s nějakým odstupným).

Období skončení rodičovské dovolené bývá v každém případě obtížné (a pochopitelně to obzvlášť platí pro matky–samoživitelky). Ženy často trápí nejen napnutý rodinný rozpočet, stres z velkého zatížení (všemi povinnostmi a zároveň i obavami, zda a nakolik se jim daří vše zvládat, a často také trnutím z každého dětského zakašlání, které by potenciálně mohlo signalizovat, že dítě (zase) onemocní a ony už vidí, jak se budou v práci tvářit na jejich opětovné OČR, ale zejména pocity méněcennosti.

Z přístupu zaměstnavatelů může totiž dost snadno nabýt dojmu, že mít děti je jakási „přitěžující okolnost“ (zejména při výběrových řízeních), a že se matka vlastně už na nic jiného, než na krmení, přebalování a uklízení nehodí, a bude odkázána na úřad práce, kde se bude soustavně „plácat“ vlastně až do té doby, než se plynule přesune z kategorie „nezaměstnatelná matka s malými dětmi“ do kategorie „neperspektivní padesátka“ – takže vlastně už napořád.

Nenechte si vnutit tento pocit beznaděje a neztrácejte naději a sebevědomí. Přes prvotní komplikace se v nové roli jistě rychle zorientujete a poradíte si, stejně jako předtím v náročném období, kdy jste se stala maminkou – vždyť i v této roli jste se učila „za pochodu“ a vše zvládla. Níže uvádíme pár tipů, jak si tento životní předěl co nejvíce usnadnit:

Zůstaňte v kontaktu s původním zaměstnavatelem

Pokud jste byla v zaměstnání, kde jste působila před vaším odchodem na mateřskou, spokojená, pokuste se průběžně udržovat s kolegy a/nebo nadřízenými kontakt – můžete s nimi třeba čas od času vyrazit na kávu a dozvědět se, co je ve firmě nového; zúčastnit se vánočního večírku či teambildingu, pokud vás pozvou apod.

Zachovejte si malý úvazek nebo pracujte na dohodu u původního zaměstnavatele

V případě, že to druh vaší práce umožňuje a zaměstnavatel je tomu nakloněn (a samozřejmě také pouze v případě, že vy chcete a máte k tomu vhodné podmínky), můžete s ním zůstat v kontaktu tak, že budete pro něj i při mateřské a/nebo rodičovské dovolené pracovat – ať už na dohodu či na zkrácený úvazek. Může jít o spolupráci po celou dobu tohoto období nebo třeba až v pozdější fázi, až bude vaše dítko/dítka větší. S postupem času můžete pak pozvolna navyšovat úvazek, až se ve vhodnou dobu opět dostanete na plný, aniž by to pro vaši rodinu (a zejména pro vás) byla přílišná zátěž.

Promyslete si své priority

I když je mateřská dovolená velmi náročným obdobím, přesto představuje v určitém smyslu vystoupení z hektického pracovního života. Čas se tak trochu zpomalí a ukotví v přítomném okamžiku. Je to ideální chvíle, kdy se žena obrací sama do sebe, a může si díky tomu promýšlet a uvědomovat, co je pro ni v životě skutečně důležité, a jakým směrem by se chtěla dále ubírat (což jí může pomoci jak v životě osobním, tak právě i v budoucím pracovním).

Zvyšujte svoji kvalifikaci

Řadě maminek se daří během mateřské a rodičovské ušetřit trochu času pro sebe a věnovat se nějaké činnosti, která je může dále rozvíjet. Může jít o cokoli – třeba studium cizího jazyka, rekvalifikace, nějaký druh on-line kurzu či například rozvoj dovedností typu ručních prací apod. To, čemu se budete věnovat, by se mělo odvíjet od předchozího bodu – od toho, co shledáte ve svém životě jako důležité.

S předstihem plánujte návrat

Návrat do pracovního života je potřeba předem náležitě promyslet. Pokud se máte vracet zpět do původního zaměstnání, s dostatečným předstihem se zaměstnavateli „připomeňte“ a ideálně společně naplánujte, jak bude váš návrat vypadat, a jaké jsou vaše možnosti. Pokud se potřebujete po zaměstnání porozhlédnout jinde, opět je na místě činit tak s určitým předstihem, protože ne vždy se musí hledání podařit na „první dobrou“.

Nebojte se říci si o pomoc

S plánováním návratu do zaměstnání úzce souvisí také plánování toho, jak bude následně vypadat dělba péče o domácnost a děti, protože je samozřejmě nesmysl, aby nadále zůstalo vše na vašich bedrech (pokud to tak třeba bylo v době, kdy jste s dítětem/dětmi byla doma). Nebojte se říci si o pomoc – pro partnera by to měla být samozřejmost, do určité míry se mohou účastnit i děti (úměrně jejich věku a schopnostem). Poprosit můžete také rodinu či přátele (můžete se třeba střídat se společným vyzvedáváním dětí ze školky se sousedy), případně využít placené služby – hlídání dětí, úklid domácnosti, dovážku nákupů atd.

Nenacházíte ideální pracovní pozici? Vytvořte si vlastní!

Kde najít ideální zaměstnání, při kterém se vám bude velmi dobře dařit skloubit pracovní a rodinný život a zároveň vám bude zůstávat dostatek sil a elánu, abyste se dlouhodobě cítila dobře, nepadala denně na ústa únavou a neskončila záhy s diagnózou syndromu vyhoření?

Přesto, že se nabídka na trhu práce v tomto ohledu postupně zlepšuje, stále ještě není snadné najít práci na zkrácený úvazek či takovou, která umožňuje home-office či další flexibilní úpravu pracovní doby, která vám při péči o děti a domácnost bude výrazně pomáhat.

Vedle klasických cest hledání práce, kdy sledujete nabídky na pracovních portálech, můžete vyzkoušet také například bezplatnou registraci v aplikaci Mavimi, kde si založíte a vyplníte profesní profil, na jehož základě vás budou přímo oslovovat zaměstnavatelé, kteří jsou naklonění flexibilní spolupráci s ženami na nebo po mateřské/rodičovské dovolené v nejrůznějších odvětvích.

V neposlední řadě se nabízí také varianta, která možná bude do začátku vyžadovat trochu více odvahy a vystoupení z komfortní zóny – a to založení vlastního podnikání. Nemusí zrovna jít hned o žádný „velký byznys“ – založit si v dnešní době živnost je velice snadné a věnovat se můžete nejrůznějším oblastem a přesně v takovém rozsahu a stylu, který vám bude vyhovovat (např. úklid domácností, překlady z cizích jazyků, účetnictví, copywriting, grafické práce, hlídání dětí, služby virtuální asistentky atd.).

Ať už se rozhodnete věnovat čemukoli, přejeme vám, ať se vám daří. Možná, že se hned nevyvede vše na 100 %. Možná, že budete muset improvizovat a vymýšlet „plány B“, ale jistě se nová situace brzy ustálí. Nelpěte zbytečně na tom, aby vše bylo ihned dokonalé, důležité je, aby celá rodina (včetně vás!) byla v pohodě a spokojená.

Diskuze

Přidat komentář k článku Návrat do práce po rodičovské dovolené

Napište nám