Ještě nemáte svoji Srdcovku?
Je to lehké, stačí si jen vybrat.
0
Kašpárek je smutný
Váš košík je prázdný

Pokojíček ve skandinávském stylu

Vytvořte pro své děťátko útulný a přitom minimalistický a nadčasový prostor ke hře i odpočinku.

Pokojíček ve skandinávském stylu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jste milovníci jednoduchých čistých linií, přírodních materiálů a umírněných barev? Dělají se vám osypky při představě zařizování dětského pokojíku hýřícího množstvím nejrůznějších barev a kýčovitých dekorací, který bude ve zbytku interiéru vašeho bytu působit jako pěst na oko a vaší ratolesti, jakmile trochu poporoste, se stejně brzy omrzí, a vás bude po pár letech čekat kompletní výměna nábytku i doplňků?

Pak je tu právě pro vás skandinávský styl. Báječně se hodí pro zařízení celého bytu – tedy i dětského pokoje. V jeho duchu je interiér vybaven jednoduše, vzdušně a s použitím jen malého množství různých barev. Pokoj působí velmi domácky a útulně a s využitím doplňků ho lze stylizovat podle moderních trendů či naopak ve vintage nádechu. Základem dekorací je bílá a černá barva v kombinaci s kvalitními přírodními materiály – dřevem, ratanem a přírodními tkaninami. Pro oživení je lze doplnit detaily v barvě šedé, hnědé, krémové či některém pastelovém odstínu (např. mint).

Skandinávský styl je velice univerzální a nadčasový, takže podle něho zařízený interiér bude dítěti vyhovovat již od narození až do chvíle, než opustí rodné hnízdo. Minimalistický interiér lze nakombinovat s veselými doplňky a dekoracemi, které můžete obměňovat podle nálady a spolu s tím, jak dítě poroste a budou se měnit jeho zájmy. Velkou výhodou tohoto stylu je také to, že se skvěle hodí pro chlapce i děvčátka a využijete ho proto například i do pokojíčku, který budou spolu sdílet obě pohlaví, aniž by si kteréhokoli z nich v něm připadalo nepříjemně či nepatřičně.

Vzhledem ke svému důrazu na prosvětlenost, značnou roli bílé barvy a snahu vyvarovat se zbytečnému přeplňování místnosti množstvím dekorací, je perfektní i do menších prostorů, které je potřeba opticky zvětšit.

Tipy na vybavení ve skandinávském stylu:

Diskuze

Přidat komentář k článku Pokojíček ve skandinávském stylu

Napište nám