Ještě nemáte svoji Srdcovku?
Je to lehké, stačí si jen vybrat.
0
Kašpárek je smutný
Váš košík je prázdný

První úsměv, první krůčky – ať hezké vzpomínky nikdy nevyblednou

Taky si někdy postesknete, proč děti tak rychle rostou? Přáli byste si zastavit čas, aby krásné chvíle s vašimi nejbližšími trvaly napořád? Na boj s časem jsme všichni bohužel krátcí, ale přesto existují způsoby, jak si důležité okamžiky vašeho života co nejlépe uchovat v paměti, abyste na ně mohli alespoň znovu a znovu s láskou vzpomínat.

První úsměv, první krůčky – ať hezké vzpomínky nikdy nevyblednou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Období těhotenství většinou připomínají fotografie vašeho děťátka z ultrazvuku, eventuálně z těhotenského focení. Rostoucí bříško si ale můžete nejen nechat zvěčnit na snímek, ale také si zaznamenávat, jak se spolu s miminkem uvnitř zvětšuje. K tomu slouží sada s metrem, díky níž si můžete měřit obvod břicha, značit si na něj data měření a doplnit je veselými nálepkami, které jsou součástí balení.

Krásnou památkou je bezpochyby otisk nožičky a/nebo ručičky novorozeného miminka. Končetina se namočí do speciální barvy a poté obtiskne na papír. Existují také celé sady, jejichž součástí je hmota, do které otisk provedete, a která následně na vzduchu zatvrdne. Vznikne tak jedinečná připomínka prvních chvil vašeho děťátka na světe.

Výsledný otisk si pak můžete doma vystavit, nebo ho třeba darovat hrdým prarodičům. Součástí některých setů bývá i rámeček či jiný systém k zavěšení otisku, případně si můžete k němu pořídit rámeček vlastní. Ten se hodí také pro umístění fotografií nebo později prvních dětských kreseb, které budete chtít mít stále na očích. Pořídit můžete samostatný rámeček (tento je ideální pro první fotku miminka doplněnou o porodní míry a váhu), dvojrámeček nebo sadu s pěti rámečky, která zároveň bude sloužit jako dětský metr, díky němuž budete moct sledovat, jak vaše děťátko roste.

Skvělou možností, jak si uchovat celý soubor nejrůznějších upomínek na první roky života vašeho potomka, je vzpomínková kniha. Do ní si můžete dělat záznamy o všem, co se vaše miminko naučilo, jak roste, kdy se poprvé usmálo, kdy začalo chodit atd. Kniha bude nejen milou vzpomínkou na krásné chvíle s vaším miminkem, ale zároveň se hodí i jako praktický přehled, díky němuž budete mít zaznamenaná různá data, která někdy potřebujete uvádět například u lékaře (dětské nemoci, první zoubky, samostatné sezení, stání, chůze apod.). Knihu můžete také využít později, pokud v budoucnu pořídíte vašemu děťátku sourozence, abyste si orientačně připomněli, co vás v jakém období vývoje bude čekat (i když každé děťátko se pochopitelně vyvíjí jiným tempem a je to tak v pořádku).

 

Až se bude váš potomek učit první slůvka, jistě se nejednou pobavíte nad tím, jakým vynalézavým způsobem bude někdy řeč využívat. Vtipné hlášky a různé historky, které se budou k prvním experimentům s mateřským jazykem vázat, si můžete zaznamenat do zápisníku a znovu a znovu se nad nimi pobavit.

Všechny tyto památky, které na období těhotenství a první roky života dítěte vytvoříte, můžete uchovávat nejen pro oživování vlastních vzpomínek, ale budou také krásným dárkem například pro babičky a dědečky. A později, až děťátko trochu odroste, si je bude s vámi rádo prohlížet, a jednou s nostalgií snad ukazovat i vlastním dětem.

Diskuze

Přidat komentář k článku První úsměv, první krůčky – ať hezké vzpomínky nikdy nevyblednou

Napište nám